Choď na obsah Choď na menu

Kade-tade 2009

13. 1. 2009

Ilavská 25-ka 2.5.2009.

V sobotu 2.mája sa konal ďalší, už XXVI. ročník turistického pochodu Ilavská 25-ka, ktorej trasy sa nachádzajú v Strážovských vrchoch, jednom z najkrajších pohorí na Slovensku.

Táto krásna turistická akcia, ktorá sa obnovila v roku 2006 po mnohoročnej odmlke, sa opäť dostáva do povedomia nielen občanov Ilavy, ale aj širokej turistickej verejnosti. Preloženie jesenného termínu na jarný (od roku 2008) sa ukázalo ako správny krok a odzrkadlilo sa vo zvýšenej účasti turistov. Aj napriek vetristému počasiu a zrána zamračenej oblohe prišlo na štart viac ako dvesto turistov, pre ktorých boli pripravené tri trasy rôznej dĺžky a náročnosti.
Tí najmenší sa mohli prejsť po 8 kilometrov dlhej trati. Zdatnejší turisti si vybrali trasu o dĺžke 15 kilometrov, ktorá viedla cez vrcholy Sokola a Starého hája a tento rok tvorili najpočetnejšiu skupinu účastníkov (110). Šesťdesiatštyri turistov si vybralo hlavnú 25 kilometrovú trasu, ktorá preverila ich fyzické sily v stúpaniach na vrcholy Sokola, Vápča a Vlčinca.
V cieli pochodu, ktorý bol situovaný v blízkosti reštaurácie U muflóna si mohli dehydrovaní turisti po zdolaní trasy dopriať zlatistý mok a tradičný kotlíkový guláš.
V budúcom roku sa opäť stretneme v prvú májovú sobotu, t.j. 1. mája 2010. K trom pôvodným bude pripravená ďalšia, 50 kilometrov dlhá trasa, s extrémne veľkým prevýšením. Takže dovidenia o rok.   Fotogaléria akcie

 

Sokol 21.3.2009.

Obrázok V sobotu 21.3.2009 sa nekonali iba voľby, ale bola zahájená aj letná turistická sezóna výstupom na Sokol 651,2 m.n.m. v Strážovských vrchoch. Členovia a priaznivci nášho klubu sa stretli o ôsmej hodine pred bývalým pivovarom a po žltej značke smerovali na samotný vrchol. Počasie nám vyšlo. Slniečko svojimi lúčmi zohrievalo vysmiate tváre všetkých účastníkov pochodu. A to Vám poviem, zišlo sa nás nečakane veľa. Ak som dobre rátal, 39 turistov si prišlo pozrieť nádhernú panorámu Porubskej doliny s výhľadom na Strážov, Vápeč, Hoľazne a Vlčinec. No a popri tom sme si po dúškoch, ako tradične, pochutnávali na našom pomarančovom čaji, za ktorý chcem poďakovaľ Milanovi a jeho dvom pomocníčkam Aničke a Marcelke. No a samozrejme, aby som nezabudol na záchranu pitného režimu, o ktorý sa postarali dievčatá z modrého domu, Beatka a Zuzka. Veselé zážitky z tejto akcie zostávajú v našich spomienkach a spolu s vami sa tešíme na nové.   Fotogaléria akcie

 

 

Baske 21.2.2009.

Obrázok

V sobotu 21. februára 2009 sme sa zúčastnili stretnutia turistov trenčianskeho regiónu na vrchu Baske nad Omšením. V dvoch skupinách sme sa stretli priamo na vrchole - lyžiarska skupina štyroch členov zo smeru od Homôľky do Omšenia a pešia skupina jedenástich členov od Omšenia, z ktorých štyria pokračovali až na Homôlku. Prírodná scenéria bola nádherná, avšak prechod hlbším, čerstvo napadnutým snehom, nám dal zabrať a boli sme radi, že sme konečne dorazili na Homôľku. Akciu poznačila smutná informácia o nehode autobusu turistov z Bánoviec nad Bebravou v Polomke. Veríme, že o rok sa na tejto vydarenej akcii stretneme vo väčšom počte.   Fotogaléria akcie

 

 

Vršatec – Červený kameň 1.2.2009.

Obrázok

V nedeľné ráno, po úspešnom stretnutí, sme sa pravidelnou autobusovou linkou dopravili do obce Vršatské podhradie. 10 účastníkov prešlapalo po čerstvej snehovej prikrývke stopu na vrch Chmelová. Po nejasnom výhľade sme v snehu založili oheň a opiekli si prinesené zásoby. Z vrcholu nasledoval zostup po žltom značení do Červeného kameňa. Počas pochodu nás sprevádzala nádherná scenéria Bielych Karpát. Taktiež túto akciu zopakujeme i na budúci rok.   Fotogaléria akcie

 

 

Kľak 1352 m.n.m 6.1.2009.

Obrázok

V poradí druhá akcia v novom roku bol výstup na Kľak. Do Fačkovského sedla sme sa dopravili autami a vyrazili na vrchol. Prialo nám počasie, sneh, partia a atmosféra Troch Kráľov. V tomto čase bolo veľa snehu a krásne zmrznuté koruny stromov. Z vrcholu nechýbal nezabudnuteľný výhľad na okolitú krajinu. 23 členov po úspešnom zdolaní Kľaku doplnilo svoju energiu v penzióne v Čičmanoch.   Fotogaléria akcie

 

 

Sokol 651,2 m.n.m 3.1.2009.

Obrázok

Prvý nedeľný deň v roku sa konal výstup na náš najbližší vrch pri Ilave. Bol to prvý novoročný výstup Tulákov. Najväčšie zastúpenie mali mladí Tuláci, ktorí si vychutnávali nádherný výhľad na Porubskú dolinu. Zohrievali sa dúškami pomarančového čaju, ktorý navaril náš klubový kuchár Milan. S vôňou slaniny a klobás mali problémy naši 4-nohí turisti Džamal a Tara. Spolu s nimi a piatimi novými členmi nás bolo 19. V budúcom roku pozývame i ostatných.   Fotogaléria akcie

 

 

Náhľad fotografií zo zložky 2009