Choď na obsah Choď na menu

 

Malá Fatra.

 

Klub slovenských turistov Tuláci Ilava vás pozýva na autobusový zájazd do Krivánskej Malej Fatry, kde sa pozrieme na Šútovský vodopád, Mojžišove pramene a Veľký Kriváň.

 

Obrázok

 
Termín: nedeľa 22. máj 2011
 
Trasa: motorest Rieka - Šútovský vodopád - Mojžišove pramene - Chata pod Chlebom - Veľký Kriváň - motorest Rieka
 
Popis trasy: Trasa vedie po modrej značke od motorestu Rieka, popri Šútovskom vodopáde, najvyššom vodopáde Malej Fatry s celkovou výšku 38 metrov a okolo Mojžišových prameňov (pramene vytekajúce zo skalnej stienky pripomínajúce biblické Mojžišovo udretie palicou do skaly, pri ktorom z nej vytryskla voda) na Chatu pod Chlebom.Obrázok
Pre záujemcov je možný výstup cez Snilovské sedlo na najvyšší vrch Malej Fatry Veľký Kriváň.
Zostupová trasa povedie po zelenej značke cez Čierťaž a Zajacovú do Šútova, a odtiaľ po žltej a modrej značke k motorestu Rieka.
 
Odchod: Nová Dubnica - námestie 600, Dubnica nad Váhom - SPŠ 610, Ilava - stred 620, (po nahlásení nástupného miesta je možné nastúpiť na ďalších zastávkach po trase)
 
Návrat: Odchod autobusu od motorestu Rieka cca 1700.
 
Stravovanie: Z vlastných zásob, po ceste je možnosť občerstvenia na Chate pod Chlebom.
 
Náročnosť: Stredne náročná túra. Trasa má dĺžku 15,5 km, so stúpaním 1050 m, čas výstupu približne 3,5 hod., čas zostupu 2,5 hodiny.
S výstupom na Kriváň má dĺžku 21,3 km, so stúpaním 1344 m, čas výstupu približne 4,5 hod., čas zostupu 3 hodiny.
 
Cena: 6 €
 
Prihlásenie na zájazd: Zaplatením v Očnej optike na Košeckej ulici v Ilave (tel. 042/4464272). Potrebné nahlásiť miesto nástupu a kontaktné údaje.
 
Upozornenie: Každý účastník je povinný mať uzatvorené poistenie nákladov na zásah Horskej záchrannej služby. Poistenie môžeme vybaviť za vás (pri platbe zájazdu nahlásiť meno, priezvisko, trvalé bydlisko, rodné číslo a poplatok 50 centov).